Även om klockan snart är midnatt önskar jag alla mina besökare en trevlig midsommar!
Bättre sent än aldrig.
Hoppas att ni har haft en fin och härlig och avkopplande midsommarafton.
Själv har jag haft en härlig pysseldag ihop med 2 väninnor och vi har haft det roligt och trevligt.
Vi började med att äta en god lunch bestående av sill, färsk potatis, gräddfil och gräslök.
Sedan var det pyssel i ett par timmar innan vi tog en promenad. Därefter var det dags för fika och sedan mer pyssel innan de åkte hemåt vid 18:30.
Kvällen har sedan varit lugn med middag, lite mer pyssel och lite tv-tittande.
På förmiddagen åkte jag och föräldrarna till mormor och morfars grav där vi mötte moster, morbror och 2 kusiner till mig.
Mormor skulle ha fyllt 100 år idag den 19 juni och därför satte vi 34 röda rosor i 2 vaser på graven. Det blev så fint. Grattis mormor! <3

Låter som att du haft en bra midsommar. Jag somnar nog snart i soffan efter att ha jobbar mellan 7-15. Sen bar det av till brorsan och hans tjej son idag fyller 25 år.. Nu är det soffan som gäller..
*kram*
Haft en jättetrevlig midsommar men nu blir det stugan (hos mamma&pappa eftersom jag sålt min halva till syrran) nån dag då det verkar som sommarn kommer med stormsteg denna veckan!