Igår avslutades Ungdomsfestivalen Keep the dream alive! som arrangerades av Stockholm Gospel.
Det har varit roliga och härliga och intensiva dagar.
Så idag har jag tagit det mycket lugnt. För även om jag jag tog en heldagspaus i torsdags och sedan varit med 2 halva dagar har det ändå tagit på krafterna.
Det är intressant att se vad kroppen ger för signaler.
Förra året var jag med alla dagar på stora gospelfestivalen, från morgon till kväll, det fungerade då även om det tog rejält på krafterna och det blev många dagars vila efteråt.
I år fick det bli mindre än så, halva dagar istället för hela dagar.
Och insikten som kommit till mig är att när jag i fortsättningen är med om sådana här evenemang får det bli korta pass.
För jag vill vara med då det är saker som övervägande ger insättningar på Må-bra-kontot.
Visst blir det en del bakslag, men det får jag ju alltid ta med i beräkningen, vad jag än gör. Och jag fokuserar på det som är roligt.
Jag är en ambitiös person som gärna vill vara med överallt och jämt och ständigt. Men det fungerar väl sisådär med detta kan jag nu konstatera ännu mer än förut.
Det blir nog en ganska så lugn dag imorgon också, även om jag ska börja sortera och redigera foton från den här veckan.

Klokt att vara med halvdagar.. Man ska spara på krafterna och vara rädd om må bra kontot.
Kram
Ja jag har äntligen börjat inse det … mer än tidigare.
Kram